Aselsan Yetkilileri Bemis'te

    Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Türk savunma sanayinin önemli firmalarından ASELSAN'ın satın alma yetkililerini Bursalı firmalarla buluşturdu.

    BTSO'dan yapılan açıklamaya göre, BTSO bünyesinde faaliyet gösteren Uzay Havacılık ve Savunma Kümelenmesi (BASDEC) üyeleri, ASELSAN'ın satın alma yetkilileriyle bir araya geldi.

    Bu kapsamda Bemis Elektrik'i ziyaret eden ASELSAN Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç ve ekibi firmamız ve ürettiğimiz ürünler hakkında bilgiler aktarıldı.

    ASELSAN olarak Bursalı firmalarla iş birliğini güçlendirmek istediklerini belirten Kılıç, "Bursa'nın ciddi bir potansiyeli var ama şimdiye kadar savunma sanayisiyle Bursa'nın bu gücünü bir araya getiremedik. Sanayi ve teknolojinin bu denli yoğun olduğu bir şehirle çok az çalışılıyor olması önemli bir eksik. Bu bir başlangıç toplantısı olacaktır. Bursa'nın savunma sanayiden alacağı paya katkı sağlamayı hedefliyoruz. ASELSAN'ın kapısı her zaman size açık. İş birliği toplantılarımıza devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.